Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz
Boru Hattı Tespiti

Boru Tespiti

 İçme suyu, doğalgaz, kanalizasyon, yağmur suyu gibi ihtiyaçların neredeyse tamamı yeraltı boru hatları ile hizmet vermektedir. Boru hatlarının güzergahlarının belirsizliği, sadece çeşitli kazılarda değil, aynı zamanda yeni boru hatlarının ve kabloların döşenmesinde, yeraltı hatlarına zarar verme riskini de taşır ve bu da tehlikeli kazalara neden olabilir. Kaza riskini en aza indirmek için, yeraltında bulunan boruların boru tespiti ile bulunması gereklidir.

 Kazı çalışmalardan önce boru hattı güzergahlarının hazırda bulunan haritalarını kullanabilirsiniz. Ancak, boru hattı güzergahının haritası yoksa, boru hattının bulunması gerekir.

boru-hatti-tespiti-boru-bulma

 Boru Hattı Tespitinin Önemi

 Kazı çalışması yapmak özelliklede altyapı elemanlarının yoğun olduğu noktalarda kazı yapmak zahmetli ve zor iştir. Özellikle elektrik, telekomünikasyon kablolarının olduğu noktalarda kazı çalışması yapmak oldukça risklidir. Bundan dolayı boru hattı tespiti son derece önemlidir.  Boru hattı tespiti ile kazı yapılacak alandaki boru hattı tespit edilerek kazı çalışması sırasında oluşabilecek risklerin ortadan kaldırılması sağlanır. Boru bulma kazı yapılacak her bölge için mutlaka uygulanmalı ve boru hattı tespit edilmelidir.

Boru Hattı Tespitinin Avantajları

  • Boru tespiti ile kazı öncesi boru güzergahı belirlenerek yanlış noktanın kazılmasının önüne geçilir
  • Boru tespiti yapılarak altyapının kapasitesi belirlenir
  • Master plan yapılabilmesi için boru bulma olmazsa olmazdır
  • Boru tespiti ile altyapının ayrıntılı haritası çıkartılır
  • Boru bulma ile hidrolik modelleme çalışması yapılabilir
  • Su kaçakları ile mücadele boru tespiti ile daha kolaylaşır
  • Yeni yapılacak boru imalatları öncesi boru tespiti ile gereksiz imalatların önüne geçilir

Boru Hattı Tespit Hizmeti

Boru tespiti oldukça zor ve deneyim gerektiren bir çalışmadır. Profesyonel ve deneyimli personel ile çalışma yapılmadığında özellikle de enerji hatlarının bulunduğu noktalardaki kazı çalışmaları ölümcül olabilecek kazalara neden olabilir. Firmamız boru bulma hizmetinde sahip olduğu teknolojik ekipman ve deneyimli personelleriyle bu alanda en önde gelen firmalardandır. Firmamız boru hattı tespit hizmeti ile belirlenen alanda bulunan bütün boru hatlarını tespit ederek işaretlemektedir.

Neden Biz?

 Firma olarak yer altı hatlarında yaşanan olumsuzluklara profesyonel çözümler sunabilmek için kurulmuş bir firmayız. Firmamız birçok profesyonel yer altı tespit hizmeti sunmakta ve bu konuda Türkiye’nin önde gelen firmalarındandır. Firmamızın vermiş olduğu hizmetler ilgili detaylara internet sitemizden ulaşabilirsiniz, sorularınız veya talepleriniz için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

 Firma olarak Türkiye’nin her noktasına hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz altyapı hizmetlerini daha detaylı incelemek için internet sitemizi ziyaret edebilir ve daha önce yapmış olduğumuz işler ile ilgili video ve fotoğrafları incelemek için sosyal medya hesaplarımıza göz atabilirsiniz.