Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

 SeCorrPhon AC 200, 3 farklı özelliği bir arada sunan çok işlevli fiziki su kaçak tespit sistemidir. Fiziki kaçakların ön tespiti, noktasal yer tespiti ve korelasyon özelliklerinin tek bir ana ünitede birleşimi sayesinde çevresel koşullardan en az etkilenecek şekilde fiziki kaçakların tespitine olanak sağlamaktadır. Yalnızca birkaç dokunuşla uygulamalar arasında hızlı ve güvenli geçişler yapılmasına imkân sağlamaktadır.

Akustik Su Kaçak Tespiti Için Sistem Bileşenleri

TS 200 taşıma kolu üç farklı mikrofona bağlanabilir. Geçmişte, yerüstü mikrofonlar için özel bir test çubuğu ve bir taşıma çubuğu gerekiyordu, ancak şimdi TS 200 her iki fonksiyonu yerine getiriyor. Uygulamaya bağlı olarak ilgili mikrofonları kaydeder. TS 200, yüksek performanslı bir şarj edilebilir pille çalışır; tam bir iş günü için güvenilir bir çalışma garantisi verir. Sistem çantasında doğrudan dört saatten daha kısa bir süre içinde şarj edilebilir.

TM 200 vana temas mikrofonu, boru ağındaki bağlantı parçaları boyunca sızıntı noktalarının ön tespiti için özel olarak geliştirilmiştir. Frekans tepkisi, plastik borularda olduğu gibi sessiz ve alçak sesleri ve metal boru hatlarında yüksek sesli sızıntı sesleri güvenilir bir şekilde tespit etmeyi sağlar. Prob ucu ve eklenebilir parçaları çeşitli uzunluklardaki tüm boru şebekelerinde yapısal koşullara en uygun ayarlamayı sağlar. TM 200, TS 200 taşıma çubuğundan etkinleştirilen bir aydınlatmaya sahiptir ve vana kapakları altındaki buşakle kolonlarını aydınlatarak güvenli şekilde konumlandırma sağlar.

Düz zemin mikrofonu BM 200, asfalt yüzeyler ve düz sert zeminler için idealdir. Oldukça sağlam muhafazalıdır. Gerçek mikrofon, kapsülünden optimal şekilde ayrılmıştır. Kavrama mekanizması zemin ile sürekli mükemmel temas sağlar. Bu nedenle, küçük yüzey darbeleri sonuçları etkilemez.

Stabilize zemin mikrofonu BM 230, asfaltsız yüzeyler için daha uygundur. Sağlam üçayağı doğru bir şekilde temas sağlar. Zemin yumuşaksa, daha iyi bir ses iletimi sağlamak için ek olarak sivri saplama çubuğu vidalanabilir.

KORELASYON Için Sistem Bileşenleri

RT 200 radyo vericileri, 500 mW'lık yüksek performanslı iletim gücüne sahiptir. Yüzlerce metreyi kapsayan alanları ölçerken bile, veri iletişimi sağlar. RT 200 radyo vericisi, mikrofon kablosunu takar takmaz açılır. Üç farklı bant geçişi, seslerin radyo iletimi öncesinde tamamen işlenebileceği anlamına gelir ve böylece RT 200 radyo vericisi çok çeşitli boru malzemeleri ve boru bölümlerine ayarlanabilir hale gelir. Mikrofonun bu işlevi membran tuş takımıyla da etkinleştirilebilir.

 

UM 200 mikrofon, çok geniş bir frekans tepkisine sahiptir ve düşük frekans aralığında son derece hassastır. Bu, UM 200'ü özellikle de plastik borular üzerindeki en düşük sesleri kaydetmek için mükemmel kılar. Kablo son derece sağlamdır ve ağır mekanik yüklere dayanabilir. Böylece en zor koşullar altında bile günlük kullanımda uzun bir kullanım ömrünü sağlar. Yüksek kalitede bir soket ve son derece güçlü bir kontak adaptörü, UM 200 mikrofonunu profesyonel birçok yönlü yapmaktadır.

 

HY 200 hidrofonlar, SeCorrPhon'u, büyük nakil boru hatları boyunca ve bireysel bağlantı noktaları arasındaki uzun mesafelerde kullanmak için mükemmel bir ölçüm sistemi haline getirir. Doğrudan su kolonuna yerleştirildikleri için, hidrofonlar boru boyunca hareket eden yapısal gürültüyü değil, borudaki su tarafından iletilen gürültüyü kullanırlar. HY 200 hidrofonlar, çok düşük frekans aralığındaki hassas gürültüleri duyulabilir. Bu aynı zamanda onları plastik boru şebekelerinde kullanıldığında SeCorrPhon sisteminin tamamlayıcısı yapar. Takım, özel bir plastik kutu içerisinde gelir; hidrofonlar, yer altı su yolarına montaj için adaptörler ve bağlantı kabloları gibi tüm bileşenleri el altında tutar.

 

Sağlam sistem çantası, tüm sistem bileşenlerini güvenle tutacak alana sahiptir. SeCorrPhon AC 200, iki RT 200 radyo vericisi, iki UM 200 mikrofon, iki BM 200 / BM 230 yer mikrofonu, bir TM 200 dokunmatik mikrofon, TS 200 taşıma çubuğu ve isteğe bağlı aksesuarların yanı sıra F8 kablosuz kulaklıklar da taşıma ve muhafaza için çantada en iyi şekilde korunur. Sistem bileşenleri, atölyede veya ölçüm arabasında kapalı çantasında aynı anda şarj edilebilir.