Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

Kayıp Vana Menhol Tespit Hizmeti


 Günümüzde karma karışık alt yapı bilinmezliğinin yanı sıra yeraltında kalmış uzun zamandır kullanılamayan ve hatta varlığı dahi bilinmeyen kayıp içme suyu hattı servis vanaları ve kayıp kanalizasyon menhol/kapakları özel sektör ve belediyelerin en çok sıkıntı yaşadığı konuların başında gelmektedir.

Kayıp Menhol Tespiti


Kayıp menhol tespiti; yeraltında bulunan ve yerleri bilinmeyen menhollerin kazısız teknolojiler ile lokasyonunun noktasal tespit edilmesidir. Kayıp menholler ve kapaklar belli altyapı elemanlarının olmazsa olmazıdır. Örneğin Telekom, fiber optik, atık su (kanalizasyon) hatları ve yağmur suyu hatlarının kayıp kapakları işletmeciler için ciddi sıkıntı yaratmaktadır.

 Bahsi geçen altyapı hatlarının üzerinde veya yakınında oluşan arızalara müdahale etmek için veya arızanın tam olarak konumunu veya derinliğini vs. belirlemek için bu menhollerin yerlerinin bilinebilir veya kapaklarının yüzeyde olması gereklidir.

Fakat bu menhollerin ve kapakların çoğu zaman yerleri tam olarak bilinememekte veya bilinse dahi toprak veya asfalt altında kalmış olması işletmecilere ciddi stres yaşatmaktadır. Siz değerli müşterilerimize Prestij Grup Altyapı olarak altyapı tespit endüstrisinde kendi alanlarında uzman üreticilerin en son teknolojik donanımlarını kullanarak kayıp menhollerin ve kapakların yerlerini tespit ederek talep edilmesi durumunda sayısallaştırma veya yerinde etiketleme işlemlerini yapmaktayız.

Kayıp Vana Tespiti


 Kayıp vana tespiti; yeraltında bulunan ve yerleri bilinmeyen vanaların kazısız teknolojiler ile lokasyonunun noktasal tespit edilmesidir. Şehirlerin veya özel birçok tesisin işletmiş olduğu içme suyu şebekelerinde bulunan servis vanaları, hat içerisindeki oluşan havayı atmaya sağlayan vantuzlar ve yine bu hatlar üzerindeki yüksek basıncı kırma görevini üstlenerek belirli bölgelerde basınç yönetimine katkı sağlayan basınç kırıcı vanaların içme suyu hatlarındaki görevleri ciddi bir yere sahiptir.


Kayıp Yeraltı Oda Tespiti 

 Özellikle içme suyu hatlarının şehir merkezlerinde belli kritik ve olması gereken yerlerinde işletmenin kolay yapılabilmesi için işletme tarafından basınç kırıcı vanalarvantuzlar veya debi ölçüm odaları gibi yeraltında odaları bulunmaktadır. Çoğu işletme bu tip kritik yerleri devamlı kullanmakla birlikte yerlerini de çok iyi bilmektedir.

 Fakat gerek eski hatların veya değişen işletme personelleri sebebiyle çoğu zaman bu tip odalar sayısal ortamda yoksa ve asfalt veya toprak altında kalmış ise tespiti çok zor olmaktadır. Bu tip aksaklıklar genelde çok eski hatlar üzerinde geçmiş zamandaki özellikle haritalama teknolojisinin günümüzdeki kadar gelişmiş olmamasından ötürü yapılmamakta yapılsa da işletme paftalarının kâğıt üzerinde olması veya kayıp edilmesi gibi sebeplerden ötürü tamamen yok olmaktaydı.

 Prestij Grup Altyapı olarak bu kapsam çerçevesindeki kayıp yeraltı odalarının tespit edilmesi veya talep edilmesi durumunda sayısal ortama aktararak siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. Türkiye'nin her noktasına hizmet vermekteyiz ve bizlere internet sitemizdeki iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.