Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

Yangın Hidrant Hattı Su Kaçak Tespiti

Yangın Hidrant Hattı

Yangın Hidrant Hattı, oluşacak yangınlara acil müdahale edilebilmesi için tasarlanmış yeraltına konumlandırılmış üzerinde hidrantlar ve itfaiye yangın musluklarının yer aldığı yüksek basınç üretebilen elektrikli veya dizel pompalar ile donatılmış yüksek basınçlı kapalı devre hatlardır. Bu hatlar genelde fabrika, alışveriş merkezleri, askeri tesisler veya Toplu yaşam tesislerinde yer almaktadır.

Yangın Hidrant Hattı Su Kaçağı

Yangın hidrant hattı su kaçağı, bu hatlar yüksek basınca sahip oldukları için yangın hattı üzerinde yer alan bağlantı düğüm noktalarından veya boru ek noktalarından su kaçakları meydana gelebilmektedir.Yangın Hatlarında Su Kaçağı Neden Oluşur?

Yangın Hidrant hatlarındaki su kaçakları ve sızıntıları genelde aşağıda belirtilen sebeplerden meydana gelmektedir;

1- Kalitesiz malzeme kullanımı,

2- Kalitesiz işçilik,

3-Sistemin yanlış işletilmesi,

4-Yapılan yangın hattı projelerinde hidrolik hesapların yapılmaması veya yanlış yapılması,

5-Zaman içerisinde de bu hatlar üzerinde yer alan hidrat musluklarının korozyona uğraması,

6-Hatların gereksiz istenilen basıncın dışında yüksek basınca maruz bırakılması,

 7-Hatların birçoğunda imalat sürecinde boru gömme kriterlerine uyulmaması örneğin, boru etrafı yastıklamasının veya seçilen dolgu malzemesinin uygun olmaması, gibi etkenlerden kaynaklanmaktadır.

Yeraltında bulunan Yangın hidrant hatlarında oluşan su kaçaklarının birçoğu yer üstüne çıkmamakla birlikte yeraltındaki çatlaklardan veya hat etrafındaki dolgu malzemesi vasıtasıyla yol alarak farklı noktalardan çıkmaktadır veya hiç çıkmamaktadır.


yangın hattı su kaçağı

Yangın Hatlarındaki Su Kaçaklarının/Sızıntılarının Tespiti Yapılabilir mi?

Yangın borularında oluşan su kaçaklarının noktasal tespitleri firmamız tarafından hat derinliği fark etmeksizin noktasal olarak yapılmaktadır. Yangın hatlarındaki su kaçaklarının noktasal tespiti için birbirinden farklı çalışma prensiplerine sahip dünya pazarında su kaçakları konusunda söz sahibi son teknoloji birçok cihaz ve donanımlar kullanmaktayız. Sektörde yangın hatlarındaki çözülemeyen birçok su kaçakları firmamız tarafından çözüme kavuşturulmuştur.

Mutlu müşterilerimize web sitemizdeki referanslarımızdan ulaşabilirsiniz.

yangin-hatlari-borulari-su-kacagi-garantili-bulma

Yangın Hidrant Hattı Su Kaçağı Tespit Cihazı

Yangın hidrant hattı su kaçağı tespit cihazı, bu kaçakların tespiti için birçok farklı metod ve bu metodlara uygun geliştirilmiş cihazlar bulunmaktadır. Prestij Grup Altyapı şehir şebekelerindeki su kayıp kaçakla mücadele edilmesinin haricinde özel kamu kurum/kuruluşlara da su kayıp kaçakla ilgili olarak hizmetler sunmaktadır.

Bu hizmetlerin en başında yangın hidrant hatlarında oluşan su kaçaklarının noktasal tespit edilmesi hizmeti gelmektedir. Firmamız yangın hattı su kaçaklarının tespiti konusunda uzman kadroya sahip olmakla birlikte alanında dünya lideri son teknolojik donanımları kullanmaktadır. Türkiye genelinde özel ve kamudaki birçok kurum ve kuruluşa başarılı çözüm odaklı hizmetler sunmuş olup ve sunmaya da devam etmektedir.

yangin-su-patlagi-sizinti-tespiti-bulma

Yangın Hidrant Hatlarında Su Kaçağı Tespit Fiyatı

Yangın Hatlarında Su Kaçağı Tespit Fiyatı, hatların metraj uzunluğuna ve hattın özelinde belirlenecek metodolojiye ve bu metodoloji özelinde kullanılacak su kaçak tespit sistemlerine göre farklılıklar göstermektedir. Yangın hatlarındaki kaçakların fiyatlandırılması için firmamızdaki danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.