Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

Kablo Boru Hatları Tespit ve Haritalandırma Hizmetleri

 Kablo boru hatları tespit ve haritalandırma hizmetleri, yeraltında bulunan kablo ve boru hatlarının kazısız teknolojiler ile konum, güzergah ve derinliklerinin tespit edilerek haritalandırılması hizmetleridir. Kablo boru hatları tespit ve haritalandırma hizmetleri ile yeraltında bulunan bütün altyapılar tespit edilerek haritalandırılır. Böylece bütün altyapılara hakim olunarak herhangi bir sorun oluştuğunda kolaylıkla müdahale edilebilir.

Kablo Boru Hatları Tespit ve Haritalandırma Hizmetlerinin Faydaları

Kablo boru hatları tespit ve haritalandırma hizmetleri birçok fayda sağlamaktadır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

  • Altyapı hatlarının konum, güzergah ve derinlikleri tespit edilerek kazı sırasında altyapı hatlarına zarar verilmesinin önüne geçilir.
  • Yeni altyapı imalatları sırasında mevcut altyapı hatlarının kazı sırasında zarar görmesi engellenir.
  • Mevcut altyapı hatları belirlenerek ileriye dönük master plan oluşturulması sağlanır.
  • Altyapı hatlarında meydana gelen arızalara kolay müdahale edilmesini sağlayarak hem maliyet hem de zaman tasarrufu sağlar.
  • Altyapı hatlarının dijital ortama aktarılması ile altyapı hatlarının kolay ulaşılabilir olmasını sağlar.


Kablo Boru Hatları Tespit ve Haritalandırma Hizmetlerinde Kullanılan Ekipmanlar

Kablo boru hatları tespit ve haritalandırma hizmetleri oldukça zor ve spesifiktir. Bununiçin farklı birçok kazısız teknoloji ekipmanı ve alanında uzman personel gerekmektedir. Kablo boru hatları tespit ve haritalandırma hizmetleri için kullanılan ekipmanlar;

  • Yeraltı Radarı(GPR): Yeraltında bulunan metal ve ametal altyapı hatlarının konum, güzergah ve derinliklerinin tespit edilmesinde kullanılır.
  • Kablo Boru Dedektörü: Yeraltında bulunan metal altyapı hatlarının konum, güzergah ve derinliklerinin tespit edilmesinde kullanılır.
  • Metal Dedektörü: Yeraltında bulunan kayıp vana, vana buşaklesi, yağmursuyu ve kanalizasyon menhollerinin lokasyonunun noktasal tespit edilmesinde kullanılır.
  • GPS Cors ve Total Station: Tespit edilen altyapı hatlarını uluslar arası koordinat sistemine göre koordinatlandırarak sayısal ortama aktarılmasını ve haritalandırmasını sağlar.

Kablo Boru Hatları Tespit ve Haritalandırma Hizmetlerinde Neden Biz

 Prestij Grup Altyapı olarak kablo boru hatları tespit ve haritalandırma hizmetleri için kazısız teknolojilerkullanarak, yeraltında bulunan kablo ve boru hatları konum, güzergah-derinlik tespitini gerçekleştirmektedir.  Alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ve kablo boru tespit ekipmanları ile metal ve ametal kablo boru hatlarının güzergah, konum ve derinlik tespitini yaparak dijital altyapı haritalarını oluşturur.

 Sizlerde altyapılarınızın konum, güzergah ve derinliklerini öğrenmek ve haritalandırmak isterseniz bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Türkiye’nin her noktasına hizmetimiz mevcut olup iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.