Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

Su Kayıp Kaçakla Mücadele

 Su kayıp kaçakla mücadele ülkemizin ve dünyanın en önemli gerçeklerinden biridir. Bu gün dünyada birçoğumuz inanmasa da 2018 yılında Cape Town Güney Afrika da günlük kişi başı 25 litre su tüketim limiti ve 90 saniye banyo sınırlaması getirildi. Peki kendi ülkemiz de durum nasıl? Kıyaslayabilmeniz için kabaca bir örnek vermek istiyorum ülkemizde günlük kişi başı içme suyu tüketimi ortalama 200 litrenin üstündedir!

su-kayip-kacak-saha-uygulama-egitimleri

 Toplum olarak tam da bu yüzden suyun yokluğunu çok bilmediğimiz için değerini de bilmemekteyiz çünkü o kadar güzel ve eşşiz bir ülkede yaşıyoruz ki üç tarafımızın deniz olmasına rağmen bolca tatlı su kaynağımız mevcut fakat özellikle de son yıllarda ciddi anlamda birçok ilimizin hissettiği susuzluk kendini göstermeye başlamıştır. Bunun birçok sebebi var öncelikle su kaynaklarının bilinçli tüketimi ile ilgili olarak toplum bilincinin oluşturulması ve su idarelerinin su kayıp kaçaklarını önleme ve dünya da kabul gören seviyelere getirilmesi gerekmektedir.

Su Kayıp Kaçakla Mücadele Ekipmanları ve Sistemleri

 Bu konu gerçekten önümüzdeki yıllarda yaşanılması muhtemel bir konu olup günümüzde Ülkece olmasa bile il bazında bu gerçekle karşılaşmış bir kaç ilimiz bulunmaktadır. Peki gelecek dönemde genel bir kuraklığın tetiklediği bir susuzluk olursa biz bu duruma Ülke olarak hazır olacak mıyız? Hazır olmamız için bugünden nasıl yatırımlar yapılabilir biraz bu konular üstünde duralım. Mesela büyük küçük fark etmeksizin her belediye nüfusu ve bütçesinin el verdiği kadar bu konuya bütçe ayırmalıdır. Günümüzde Ülke genelinde birçok ilimizde yapılan temin tahakkuk karşılaştırmalarında genel kayıp oranı yüzde ellilerin üzerindedir. Bizlerde Prestij grup altyapı olarak tamda bu bilinçle yılmadan bıkmadan ülkemizin tüm su idarelerini gezerek su kayıpla mücadele ile ilgili sunumlar ve anlatımlar, fikir alışverişleri yapmakta olup dünya genelinde su kayıp kaçakla ilgili gelişen tüm yeni teknolojiyi ülkemizdeki ilgili kurumlara ürün tedariğinin yanı sıra saha hizmetlerini de sunmaktayız. Sizin de su kayıp kaçakla ilgili ürün ihtiyacınız veya su kayıp kaçak hizmetine ihtiyacınız var ise bizlere ulaşabilirsiniz.

su-kayip-kacak-egitim-hizmeti

Su Kayıp Kaçak Saha Uygulama Eğitimleri

 Firmamız su kayıp kaçakla mücadele konusunda neler yapılması gerektiğini, ilgili kurumun ihtiyacı olan doğru cihaz seçimi ve tedariğinin yanı sıra sahada su kayıp kaçak tespitleri ile ilgili eğitimleri de vermektedir. Kayıp kaçakla mücadele konusunda artık yalnız değilsiniz siz değerli müşterilerimize bir telefon kadar yakınız.