Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz
Kablo Tespiti

Kablo Tespiti

Kamu hizmet alanlarında, şehir yapılaştırılmasına özel altyapı sistemleri oluşturulmuştur. Doğalgaz, elektrik, su ve internet bağlantı noktalarının zarar görmesi ya da yeni hatların oluşturulması üzerine kablo tespiti yapılmaktadır. Özel teknolojik cihazlarla sağlanacak olan bu hizmet kapsamında, kırma ve dökme işlemi yapılmadan gömülü olan kablo bağlantılarının güzergahının ve derinliğinin tespiti uzman eğitimli personellerle gerçekleştirilmektedir.

Profesyonel Kablo Tespiti Hizmeti

Kamu hizmet alanlarında yeraltı tesisat sistemleri oldukça yoğundur. Bu yoğun noktaların yeninden işleme alınması ise tehlikeli boyutlara, gaz kaçaklarına ve elektrik sistemlerinin bozulmasına neden olabilir. Kablo tespiti hizmeti, kablo hattının geçtiği güzergahın tanımlanması ve kareokisinin çıkartılması ile gerçekleştirilmektedir. Sayısallaştırma işlemiyle, can, mal ve maddi kayıpların giderilmesi için tespitin gerçekleştirilerek, yeraltı sistemlerinin onarımı için gerekli olan işlemlerin yapılması sağlanacaktır.

Kırma ve dökme işlemi yapılmadan kablo sistemlerinin güzergahının oluşturulması sağlanacak, böylece diğer hatların zarar görmesine engel olunarak, profesyonel bir hizmetle kısa zamanda işlem yapılacaktır. Yeraltına gömülü sistemler için hattın zarar görmeden onarım ya da çalışmaya alınması kısa zamanda sağlanacaktır.

kablo-bulma-kablo-tespiti-yeralti-kablo-bulma

Kablo Boru Hattı Tespiti

Proje ve inşaat çalışmalarında güçlü bir planlama yapılması için şehir altyapısında oluşturulmuş boru ve kablo tespiti noktalarına profesyonel bir hizmer sağlanmalıdır. Yeraltı tesisat sistemlerinin yanlış bir kazı sonucu büyük hasarlar görmesi söz konusu olduğu gib, maddi ve manevi kayıplara da neden olunabilir. İnşaat ve diğer projeler için ihtiyaç duyulan tesisat sistemleri tespit işlemleri için kazı çalışmalarından önce analizler yapılacak, sayısallaştırma işlemiyle kazı noktalarının belirlenmesi sağlanacaktır. Uzman ve profesyonel personellerle birlikte, son teknoloji cihazlarla bu hizmet kapsamında yaşanacak problemlerin önüne geçilmesine olanak verilecektir. Prestij altyapı profesyonel hizmet ağı sayesinde kısa zamanda adrese gelerek, tespit noktalarını belirleyecektir.

Kablo Derinlik Tespiti

Yeraltında bulunan tesisat bağlantılarının birbirine yakın olması ya da altından ve üstünden geçme olasılıklarında büyük problemlerin oluşması söz konusu olabiliyor. Kablo tespiti işlemiyle, boruların ve diğer sistemlerin yakınından geçen kablo hatlarının tespiti yapılarak, derinlik ölçümüyle ince ayrıntılı bir çalışmanın sağlanmasına da olanak verimektedir. Bazen kabloların diğer bağlantılarla yakın olması durumunda, kamu alanında kullanılan tesisat sistemlerinin zarar görmesine neden olacak yanlış kazılar yapılabilmektedir. Bunun önüne geçmek için işaretlemeler yapar, derinlik ölçümleri yapar ve çalışma alanındaki diğer tesisat sistemlerinin de nerelerde konumlandığını işaretleyebiliriz. Bu hem maddi hem de manevi kayıpların azalmasına aynı zamanda mağduriyet oluşmasına engel olacaktır.

kablo-tespiti-kablo-bulma-boru-bulma-boru-tespiti

Teknolojik Cihazlarla Kablo Güzergah İzleği

Yeraltı tespit hizmetleir üzerinden yapılmakta olan kablo tespiti, mülkü ve manevi kayıplara engel olacak risk çalışmalarını içermektedir. Kablo hattının derinlik ve güzergah ölçümlerinin yapılması, kazı sırasında hatalı bir noktanın delinerek, mağduriyetin oluşmasını engelleyecektir. Termal kameralar ve özel cihazlarla yerin altında gömülü olan kablo güzergahı ortaya çıkartılarak, çalışmaların hızlanmasını aynı zamanda risksiz olmasını sağlayacaktır.

Kazı Çalışmalarından Önce Kablo Tespiti

Kazı çalışmalarından önce Prestij altyapı ekibiyle iletişime geçerek, kısa zamanda kablo tespiti işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Özel teknolojik tesisat cihazlarıyla, kırma ve dökme işlemi yapmadan siz kazı işlemlerinize başlamadan kablo güzergahının nereden geçtiğini, aynı zamanda sayısallaştırma işleminin yapılmasını sağlamaktayız.

kablo-bulma-kablo-tespiti-boru-tespiti-altyapi-tespiti-kablo-boru-bulma

% 100 Garantili Kablo Tespiti

İnşaat, proje ve çoklu yaşam alanlarındaki diğer tesisat çalışmalarında da yeraltı hatlarının oluşturulması için kablo güzergahının tespit edilmesi için özel çalışmalar yapılacaktır. Garantili bir süreç olan bu çalışmalarda, işaretlemeler, derinlik ölçümleri ve güzergah takipleri yapılarak işlemlerin hızlanması aynı zamanda kazı işlemlerinizin riskinin azaltılmas sağlanacaktır.

Detaylı bilgi için sitemizdeki iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.