Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz
Doğalgaz hatlarında oluşan fiziki kaçaklar yüksek oranda risk oluşturmasından dolayı derhal ve güvenli şekilde tespit edilmelidir. Bu hatlarda oluşan fiziki gaz kaçaklarının devamlı olması durumunda ve kaçak gazın bulduğu boşluklarda sıkışması durumunda patlama veya zehirlenme riskleri bulunmaktadır.  Doğalgaz Boru Hatlarında oluşan fiziki gaz sızıntılarının tespiti uzman kadromuz ve yüksek hassasiyetli gaz kaçak arama dedektörleriyle hızlı ve güvenilir şekilde noktasal olarak tespit edilmektedir.

Burada kullanılan gaz kaçak arama teknolojisi ile içmesuyu, yangın hidrant ve ısıtma hatlarında oluşan fiziki su kaçakların noktasal olarak tespitinde de kullanılmaktadır.

Doğalgaz Hatlarınızda oluşan fiziki gaz kaçaklarının noktasal tespit hizmeti için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Gaz Kaçağı Tespiti


Evlerde, işyerlerine ve sanayide kullanılan doğalgaz tesisatları eskisi gibi değil artık son derece güvenli kullanım mümkün. Ancak bu bir gaz kaçağı yaşanmaz anlamı taşımaz, eskiyen tesisat ya da kullanılan malzemenin kalitesiz olması gibi nedenlerle gaz kaçağı riski yaşanabilir.

Detektörler Sayesinde Gaz Ölçümleri Yapılır


Kokusuz olduğu için kaçağın tespit edilmesi kolay bir sonuç değildir, kişilerin bunu fark etmesi mümkün değildir bu nedenle ev ve işyerlerinde gaz kaçağı alarmının bulunması gereklidir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde gaz kaçağı tespiti yapmak uzman ekipler tarafından oldukça kolaydır, dedektörler sayesinde gaz ölçümleri yapılmaktadır.

Ölçümler Sayesinde Faciaların Önüne Geçilir


Doğalgaz borularında eklem bölümler vardır buralar açılır ve cihaz yardımı ile boruya basınç verilir, verilen basınçta dalgalanma olursa gaz kaçağı yaşanıyor demektir. Açılmayan borularda da yine detektör sayesinde ölçümler yapılabilmektedir, profesyonel ekipler tarafından yapılan bu denetim ve ölçümler sayesinde gazdan kaynaklı faciaların önüne geçilmektedir.

Kesinlikle Panik Olunmamalı


Dedektör ve cihaz ile gaz kaçağı tespiti yapıldığı gibi aynı zamanda cihaz ile koku tespiti de yapılabilmektedir. Doğalgaz kaçağının fark edilmesi halinde kesinlikle panik olunmamalı bunun yerine elektrik ve elektrikli cihazlardan uzak durulmalı, kapı zili ve asansör kullanılmamalı, yakıcı ve yanıcı maddeler kullanılmamalı. Tüm vanalar kapatılarak ortam havalandırması yapılmalı, mekân beklemeden çok acil şekilde boşaltılmalı.

Gaz Kaçakları Önlenebilir


Doğalgaz kaçağı sokak içinde ise olay yerinden uzaklaşmak ve gaz kaçağı tespiti için yetkili kurumları aramak gerekir. Gaz kaçaklarını önlemek için her yıl mutlaka yetkili ve uzman ekiplere doğalgaz baca ve tesisatının denetim e kontrolünün yaptırılması lazım, baca şapkalarını ihmal etmemek ve baca sensörü taktırmakta alınacak önemli bir tedbirdir.

Uzman Kadro Ve Tüm Ekipman Donanımına Sahibiz


10 yılı aşkın süredir alt yapı hizmetlerinin yanı sıra gaz kaçağı tespiti konusunda da uzman bir kadro ile faaliyetini yürüten prestij alt yapı grup metan, karbon monoksit, karbondioksit, hidrojen sülfür, oksijen, amonyak, hidrojen klorür gibi gazlar içerisine konan gazları tespit edecek ekip ve ekipman donanımına sahiptir.